اخلاص حاج قاسم و اراده الهی او را محبوب قلب‌ها کرد

اخلاص حاج قاسم و اراده الهی او را محبوب قلب‌ها کرد

نویسنده: مدیرسایت - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷

حضور مسئول هیأت رزمندگان اسلام استان سیستان و بلوچستان در مراسم سالگرد شهادت حاج‌ قاسم سلیمانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  هیات رزمندگان اسلام استان سیستان و بلوچستان این مراسم صبح امروز در محل مصلی کرمان با حضور جمعی از یاران شهید سپهبد قاسم سلیمانی در دوران جهاد و نبرد علیه استکبار برگزار  شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا باغبانی از همرزمان و شرکت کنندگان در این مراسم ضمن اشاره به ویژگی های حاج قاسم سلیمانی بیان داشت،سردار سلیمانی، انسانی از دنیا بریده و آخرت گرا بود. حضور پیوسته و مداوم او در میدان جهاد و شهادت حاکی از این است که وی از دنیا دل کنده بود و تعلقی به دنیا و آنچه در آن وجود دارد، نداشت و خود را برای حضور در محضر پروردگار از طریق شهادت آماده کرده بود.

وی افزود،حاج قاسم فردی خدامحور و مخلص بود. اخلاص و صداقت از جمله اکسیرهای این عالم است که هرکس هر مقداری بدست آورد به همان اندازه در این عالم بزرگ می‌شود.

دکتر باغبانی بیان داشت،شجاعت و بی باکی سردار سلیمانی در برابر قدرت‌های عالم و هوس بازان عالم یکی دیگر از علت‌های علاقه مردم به وی است. حاج قاسم وقتی وارد میدان نبرد با استکبار و دشمن می‌شد، ذره‌ای ترس به خود راه نمی‌داد.

وی گفت،حاج قاسم ولایت‌پذیر و یک سرباز واقعی برای ولایت بود. او تمام اراده‌اش را با اراده ولی زمان خود هماهنگ کرده بود. وقتی در برابر رهبری قرار می‌گرفت با تمام وجود احساس می‌کردیم که یک سرباز واقعی ولایت را مشاهده می‌کنیم.

مسئول هیات رزمندگان اسلام استان سیستان و بلوچستان در ادامه افزود دلیل اصلی علاقه مردم به حاج قاسم سلیمانی، اراده خداوند بود. گاهی خدای متعال اراده می‌کند که شخصی را محبوب قلب‌های مردم کند، البته بر عکس آن نیز وجود دارد؛ پرودگار بعضی اوقات اراده می‌کند که شخصی را منفور گروه‌های بزرگ انسانی کند. حاج قاسم با این خصوصیات و رفتارها مصداق «الّذین آمنوا و عملوا اصّالحات» شده بود و خداوند، خود وعده داده که اگر کسی به این سطح از ایمان و عمل صالح برسد محبوب قلوب خواهد شد.

وی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی بیان داشت اخلاص حاج قاسم و اراده الهی او را محبوب قلب‌ها کرد