تجدید میثاق اعضای هیأت رزمندگان اسلام شهرستان زهک با شهید حاج قاسم میر حسینی

تجدید میثاق اعضای هیأت رزمندگان اسلام شهرستان زهک با شهید حاج قاسم میر حسینی

نویسنده: مدیرسایت - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام استان سیستان و بلوچستان مراسم تجدید میثاق اعضای هیأت رزمندگان اسلام شهرستان زهک با شهید حاج قاسم میر حسینی در یادمان این شهید برگزار شد .

این مراسم با حضور جمعی از اعضای هیأت رزمندگان اسلام شهرستان زهک در یادمان شهید حاج قاسم میر حسینی جانشین لشکر ۴۱ ثارالله در دوران هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهدای بخش جزینک از توابع شهرستان زهک واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان در راستای تجدید میثاق با شهدا برگزار شد و شرکت کنندگان با ذکر فاتحه و تقدیم گل یاد این شهید گرانقدر را گرامی داشتند‌.

شهید حاج قاسم میرحسینی، جانشین و قائم مقام حاج قاسم سلیمانی در لشکر ۴۱ ثارالله از شهدای کم نظیر و کمتر شناخته شده دوران دفاع مقدس  است.

رهبر معظم انقلاب در تجلیل از این شهید بزرگوار فرموده اند: “شهید حاج قاسم میرحسینی که از سرداران لشکر ‪ثارالله می‌باشد، از آن شخصیتهای استثنایی و جالب است که من مردم سیستان را اینگونه شناختم

اما این شهید بزرگوار علی رغم خدمات بزرگ در دوران دفاع مقدس و با وجود نقش آفرینی ویژه در  لشکر همیشه پیروز ۴۱ ثارالله در سطح کشور شهیدی گمنام و مظلوم محسوب می شود.

عملیات کربلای پنج در ۱۹ دی ۱۳۶۵ پس از عملیات ناموفق کربلای ۴ کلید خورد و اهمیت این عملیات برای ایران و دشمن خیلی مهم بود. در این عملیات بزرگ ۴۴ نفر از رزمندگان مخلص و شجاع منطقه سیستان به شهادت رسیدند که سردار قاسم میرحسینی جانشین فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله از جمله این عزیزان بود.